Co je BabyFitness?


BabyFitness jsou kondiční fitness lekce, určené pro maminky s malými dětmi. Lekce se skládají z Fitness chůze, posilování s vahou vlastního těla (někdy i s vahou vlastního mimi :)) a s využitím přírodních prvků, schodů, laviček, zábradlí a posilování s gumovými expandery, které Vám při lekci zapůjčíme a závěrečného protažení. Celá lekce trvá cca 60min.

Pro koho jsou lekce BabyFitness určeny?

Lekce Babyfitness jsou pro všechny maminky, které mají malé děti v kočárku, namají možnost nechat si své mimi pohlídat, ale chtějí se zbavit přebytečných poporodních kil, zlepšit si či najít ztracenou kondici, protáhnout se adát si pořádně do těla, užít si pohyb v partě kamarádek, které jsou na stejné lodi.

Jak lekce BabyFitness probíhají?

Na začátek je potřeba zahřát svaly, klouby, připravit organismus na budoucí aktivitu. Následuje protažení celého těla a pak už přichází fáze posilovací. Tou je tzv. Fitness chůze střídaná s posilováním, většinou s vahou vlastního těla a s využitím "cvičebního nářadí", které nám poskytuje naše okolí: různé schůdky, zábradlíčka, lavičky, terénní nerovnosti. Provádíme dřepy, různé typy výpadů, ale také posilujeme s pomocí gumového expanderu či na zemi na podložce s vahou vlastního těla. Na závěr přichází zklidnění a závěrečné protažení. Pro většinu cvičení využíváme kočárek, jako svoji oporu, takže jsme neustále s děťátkem v kontaktu. Při některých cvicích na podložce zapojíme i svoje mimi, takže i při cvičení máme možnost děťátko zabavit, pomazlit se a pohrát si ním.

Kdo se může lekce zúčastnit?

Lekce BabyFitness jsou určeny pro maminky, které nemají žádná zdravotní omezení a nemají od lékaře zakázano cvičit. Mohou začít již po šestinedělí. Co se horní věkové hranice dětí týče, je to individuální. Pokud ještě vozíte svoje dítě v kočárku např.na rocházky či různé pochůzky a víte, že ho to ještě baví, přijďte a Babyfitness vyzkoušejte. První lekci má každá nově příchozí maminka zdarma.

Co k cvičení potřebuji?

Venkovní cvičení
Sebe, kočárek a své mimi :). Samozřejmostí je pití jak pro Vás tak i pro Vaše dětátko, pěnová podložka (lze si u nás zapůjčit, či koupit) či deka na cvičení. Doporučujeme vzít pro dítě malou svačinku a nějakou hračku, v horkých dnech i pro sebe nějakou pokrývku hlavy.

Cvičení uvnitř
Cvičební oblečení a sálovou obuv se světlou! podrážkou, ručník pití, potřeby pro miminko. Cvičební pomůcky a podložky jsou součástí vybavení sálu.

Co když celou lekci moje mimi nevydrží?

I když jsou lekce BabyFitness jsou určeny hlavně pro vás, maminky, na prvním místě jsou samozřejmě Vaše děťátka. Takže pokud se Vaše mimi bude nudit, vystupovat z kočárku či plakat, můžete lekci přerušit, své mimi pochovat, přebalit, zklidnit či nakrmit a potom se k nám opět přidat. Pokud ten den Vaše mimi prostě nebude mít vůbec na Vaše cvičení náladu, lekci si můžete vybrat v náhradním termínu.

Co když bude špatné počasí?

Jak se říká u nás na severu: není špatného počasí, jen špatného oblečení :) Lekce se nekonají pokud prší či je méně než 10st C. V případě zrušení lekce z důvodu špatného počasí se vás budeme snažit předem informovat prostřednictvím tohoto webu, Facebooku či SMS. Případně se informujte u mne na telefonu 603 442 591 či u Martinky 725 492 992.